Włosy przetłuszczające się – co zrobić? Część 2

włosy przetłuszczające się

Twoje włosy, to włosy przetłuszczające się? Co robić, aby zredukować ten problem? To już druga część artykułu poruszającego tą kwestię. Poprzednią zobacz koniecznie tutaj. Zapraszam do czytania.

Włosy przetłuszczające się – sposoby

W poprzednim artykule zwróciłyśmy uwagę na stosowanie glinek, peelingów, ziół i olejowanie. Dziś zajmiemy się skuteczną metodą mycia włosów, stosowaniem dodatkowych składników i nie przesuszaniem skalpu przez nadmierne trzymanie składników na głowie.

Włosy przetłuszczające się – mycie odżywką

 

włosy przetłuszczające się

Dlaczego warto wprowadzić zmianę w systemie mycia i zacząć myć włosy odżywką? Zazwyczaj w szamponach polecanych stricte do włosów przetłuszczających się jest siarka, która mocno oczyszcza skalp włosa. Jednak przez takie działanie jest duże prawdopodobieństwo, że skóra będzie się broniła przed wysuszeniem i będzie ją chciała nawilżyć z jeszcze bardziej wzmożoną aktywnością. Doprowadzi to jedynie to chwilowego zatuszowania problemu.

Dlatego podobnie jak przy olejowaniu włosów, tak przy ich myciu zwróć uwagę na to, aby używać albo bardzo delikatnych szamponów bez środków mocno oczyszczających SLES/SLS, albo używaj do tego odżywki. Możesz też mieszać delikatny szampon z odżywką. Nie zapomnij o masażu skóry głowy. To naprawdę istotny element pielęgnacji Twoich włosów – poza tym włosy będą rosnąć szybciej, ponieważ dzięki masażowi pobudzisz do pracy mieszki włosowe.

 

włosy przetłuszczające się

 

Włosy przetłuszczające się – dodatkowe składniki

Zadbaj o dodatkowe składniki potrzebne Twoim włosom. Świetnym pomocnikiem w zredukowaniu przetłuszczenia jest na przykład dziegieć. Jest to smolisty produkt powstały przy suchej destylacji drewna. Posiada on właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze. Jest bardzo intensywny w zapachu i być może niektórym będzie się do niego ciężko przekonać, właśnie przez wzgląd na woń, która przypomina wędzonkę. Możesz zaopatrzyć się w niego na przykład tutaj. Dodaj dosłownie odrobinę do delikatnego szamponu lub do odżywki, którą myjesz włosy. Zdziała cuda. Jednak nie przesadź z jego używaniem, aby z kolei nie przesuszył Twojego skalpu.

 

 

Włosy przetłuszczające się – nie przesuszaj

Jeśli zaczniesz stosować się do rad z tego i poprzedniego artykułu, to musisz zapamiętać koniecznie jedną podstawową zasadę. Nie trzymaj na głowie składników zbyt długo. Wszelkie oleje, szampony czy zioła dadzą efekty, ale tylko wtedy, gdy będą trzymane do 20 minut. Nie przesuszaj swojej skóry, ponieważ nie da to pożądanego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *