Jak dobrać podkład odpowiednio do cery

Jak dobrać podkład

Obecnie ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez kolorówki kosmetycznej. Na co dzień większość z nas maluje się i używa do tego przynajmniej kilku produktów. Dziś skupimy się na podkładzie.  Jak dobrać podkład odpowiednio do cery? Zapraszam do przeczytania tego artykułu.

Jak dobrać podkład – oczekiwania

Przede wszystkim nie oczekuj cudów od Twojego podkładu. Musisz mieć prawidłowe wyobrażenie o tym, co on ma robić na Twojej skórze. To nie jest cudotwórca. Jeśli oczekujesz, że dobry podkład wyrówna strukturę Twojej skóry, to prawdopodobnie nigdy nie trafisz na „ten jedyny”. Wyrównanie struktury skóry nie jest bowiem zadaniem podkładu. Ma on jedynie wyrównać koloryt cery ;). Oczywiście przez swoje właściwości może on matowić cerę, dodać jej blasku, nawilżenia, ale niestety nie zniweluje on problemów dermatologicznych. Podkład nie zastąpi odpowiedniej pielęgnacji.

Jak dobrać podkład – testowanie

Pamiętaj, że sukces w odpowiednim doborze tego kosmetyku odniesiesz tylko i wyłącznie  przez testowanie go. Nie ma innej możliwości. Musisz dokładnie przetestować go zarówno pod względem tego, czy ma kolor odpowiedni dla Twojej cery, a także czy jego właściwości będą dobre dla Ciebie, czy też nie. Jak długo testować podkład? Najlepiej cały dzień. Tylko wtedy dowiesz się, czy nie zmienił on koloru pod wpływem utleniania, a także czy trzyma się na skórze wystarczająco długo. Natomiast jeśli chcesz sprawdzić jego właściwości, to musisz się uzbroić w cierpliwość. Niektóre podkłady zapychają cerę i jeśli będziesz używać go codziennie to prawdopodobnie dopiero po kilku dniach/tygodniach przekonasz się, że niestety, nie jest on dobry dla Ciebie.

Jak dobrać podkład – krem

Przy testowaniu podkładów zwróć także uwagę na bazę na jaką go kładziesz. Na pewno musisz najpierw położyć krem – dla większości z nas jest to oczywisty krok w makijażu. Jednak nie jest także bez znaczenia jakiego kremu użyjesz. Idealny krem pod podkład powinien być lekki i nietłusty. W zależności od tego kosmetyku nawet najlepszy podkład może się ważyć, rozjeżdżać i nie trzymać.

Jak dobrać podkład – kolor

Przy doborze koloru jest istotne nie tylko jego natężenie – czy jest on jasny czy ciemny, ale także jego ton. To właśnie ton koloru podkładu jest bardzo istotny. Tony dzielimy na żółte, różowe i neutralne. Podczas testowania koloru podkładu nałóż go przeciągając od policzka, poprzez żuchwę, na szyi kończąc. To bardzo ważne, abyś dobierała kolor podkładu do szyi. Tylko wtedy Twoja twarz nie będzie się wyróżniała od reszty ciała, a będzie pięknie dopasowana względem kolorytu. NIGDY NIE TESTUJ PODKŁADU NA RĘCE!

jak dobrać podkładjak dobrać podkład

Jak ocenić ton swojej skóry

Jeśli Twoja twarz ma tendencję do różowienia się, może Ci się wydawać, że w takim razie idealnym podkładem dla Ciebie będzie taki o różowej tonacji. Nic bardziej mylnego. Wyobraź sobie jak będziesz wyglądać, jeśli całe Twoje ciało, łącznie z szyją ma odcień oliwkowy lub żółty, a przez wzgląd na to, że twarz jest zaróżowiona, Ty nałożysz różowy podkład. Będzie to wyglądać co najmniej śmiesznie. Zatem zwróć uwagę przede wszystkim na to w jakie tony kolorystyczne wpada reszta ciała, a szczególnie szyja. tylko wtedy ton podkładu będzie dobrany odpowiednio. Testuj, testuj, testuj.

Jak dobrać podkład – próbki

Najlepiej testować produkt przy świetle dziennym. Jarzeniówki wszechobecne w drogeriach przekłamują kolory. Dlatego zawsze bierz próbki kolorów do domu. Jeśli w Twojej drogerii nie mają gotowych próbek do rozdania, możesz spokojnie wycisnąć sobie jedną pompkę podkładu do domu, do własnego pojemniczka. Możesz zaopatrzyć się w taki pojemniczek np. na allegro.

A jaki jest Twój ulubiony podkład? Znalazłaś już taki? Daj znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *