Efekty diety dr Dąbrowskiej

efekty diety dr dąbrowskiej

Jeśli zastanawiasz się jakie są efekty diety dr Dąbrowskiej to zapraszam Cię do zapoznania się z tym artykułem.

To już trzeci artykuł omawiający dokładnie dietę warzywno – owocową. Jeśli nie miałaś jeszcze okazji to zapraszam Cię do przeczytania poprzednich artykułów.

 1. Dieta dr Dąbrowskiej – założenia, co można jeść i pić (klik)
 2. Dieta dr Dąbrowskiej – przepisy
 3. Dieta dr Dąbrowskiej – efekty
 4. Dieta dr Dąbrowskiej – kryzysy ozdrowieńcze, wychodzenie z diety

Efekty diety dr Dąbrowskiej

Skutków diety autorstwa Pani Dąbrowskiej jest na prawdę wiele. Jeśli naprawdę stosujesz się do jej zaleceń, to z pewnością odniesiesz same korzyści z jej zastosowania.

Pamiętaj! Jeśli w trakcie diety zjesz cokolwiek, co nie jest wskazane, to odżywianie wewnętrzne zostanie przerwane. Dlatego musisz być konsekwentna! 

Efekty diety dr Dąbrowskiej – energia

W pierwszych trzech dniach na diecie raczej nie zauważysz wzrostu energii. Wręcz przeciwnie. Będą to dni totalnego zmęczenia i bólu głowy. Będziesz czuć się fatalnie – nic dziwnego, w końcu z Twojego organizmu zaczynają uwalniać się toksyny. Jednak po kilku dniach samopoczucie znacząco się zmienia. Gdy wchodzisz w fazę odżywiania wewnętrznego (tak, po 3 dniach organizm zaczyna „zjadać” sam siebie, dzięki czemu pozbywasz się tłuszczów, chorych tkanek i toksyn) twój nastrój zaczyna być coraz lepszy i lepszy. W pewnym momencie dochodzi do turbo przypływu energii – masz ochotę skakać i biegać i krzyczeć ze szczęścia – sama nie wiem jak to możliwe, skoro zjadłaś na śniadanie tylko jabłko ;). Ale autentycznie sama przeżyłam takie chwile i byłam w szoku, że taki nagły wzrost energii może mieć w ogóle miejsce. 😉

efekty diety dr dąbrowskiej

Efekty diety dr Dąbrowskiej –  ładniejsza cera i skóra

Podobnie jak w przypadku energii – w pierwszych kilku dniach stan cery ulega znacznemu pogorszeniu. Wychodzą wypryski, wzmagają się niedoskonałości, mogą wyjść opryszczki, nawet blizny mogą stać się bardziej widoczne. Jednak z czasem cera staje się niezwykle gładka i promienna. Z pewnością opłaca się przeczekać te ciężkie dni na rzecz ładnej i zdrowej cery 😉

Jak chodzi o skórę, staje się ona zdecydowanie gładsza i ujednolicona. Czuć, że jest bardziej nawilżona niż dotychczas i nie trzeba nawet używać balsamów nawilżających 🙂 Zdecydowanie zmniejsza się także cellulit – może też zniknąć całkowicie.

Efekty diety dr Dąbrowskiej –  utrata wagi

Mimo, że celem postu nie jest utrata wagi, to trzeba przyznać, że ten efekt uboczny jest zdecydowanie na plus. Każdy kolejny kilogram na minusie z pewnością przyczyni się do zwiększonej radości 🙂 To ile centymetrów ubędzie w Twoim ciele zależy tylko wyłącznie od Twojej budowy, od wagi, wieku – sprawy indywidualne. Wiadomo – jeśli masz nadwagę to kilogramów ubędzie dużo, dużo więcej, niż jeśli Twoja waga mieści się w normie. Możesz stracić 4-20 kg.

 

Efekty diety dr Dąbrowskiej – nowe przepisy

Jedząc nazwijmy to „normalnie” często zdarza się, że popadamy w totalną rutynę. Dzień w dzień na śniadanie kanapki, obiad standardowy, w niedziele schabowy i rosół, piątek ryba. Jednak na poście nie ma opcji popadnięcia w rutynę. Dlaczego? Ponieważ jeśli tak się stanie to będzie on męczarnią, której prawdopodobnie nie wytrwasz. Nie jesteś w stanie z chęcią jeść codziennie prostej do przygotowania surówki, dwóch jabłek, marchewki, a przy tym dobrze czuć się psychiczni i fizycznie. Ta dieta wręcz wymaga kombinowania, gotowania, bawienia się smakami. Dzięki temu zyskujesz nowe doświadczenia kulinarne!  Wyobraź sobie, że będąc na tej diecie zrobiłam razem z przyjaciółkami pizzę [sic!]. Spód z gotowanego i surowego kalafiora z przyprawami, sos pomidorowy i rozmaite warzywne dodatki. Co prawda nie leżało to obok pizzy i wyraźnie coś poszło nie tak, ponieważ „ciasto” się rozpadało i nie dało się chwycić kawałka, to było to niezwykłe, że jemy coś co wygląda jak fast food. Choć prawda jest taka, że mi smakowało to bardziej jak ryba po grecku niż pizza, kalafior lub inne warzywo 😀 Krótko mówiąc, na tej diecie można znacząco rozwinąć się kulinarnie i tworzyć coś z niczego – dosłownie 🙂

Efekty diety dr Dąbrowskiej – oczyszczenie organizmu

Oczyszczenie organizmu to z pewnością zasługa świetnie skomponowanego jadłospisu. Wykluczenie cukru, kawy, wszelkiego glutenu i białka z mięsa i nabiału to najlepsza droga do detoksykacji. Ogromna liczba warzyw świetnie wpływa na organizm. Poza tym kiszonki dokładnie oczyszczają jelita.

efekty diety dr dąbrowskiej
efekty diety dr dąbrowskiej

Dieta dla każdego?

Biorąc tylko pod uwagę to, ile jest korzystnych efektów diety warzywno – owocowej wydawałoby się, że absolutnie każdy powinien wręcz taką detoksykację przebyć. Nic bardziej mylnego! Jeśli zamierzasz przejść na tą dietę, a chorujesz przewlekle to koniecznie powinnaś skonsultować się ze swoim lekarzem. W niektórych artykułach opisujących ten post jesteśmy wręcz zachęcani do porzucenia wszystkich leków i przejścia na dietę, bo to na pewno nas uzdrowi. I ok, może tak się stać. Ale nie warto ryzykować zdrowiem. Koniecznie najpierw udaj się do lekarza.

Na podstawie swojego doświadczenia, mogę stwierdzić, że 2 tygodniowy post i późniejsze 3 miesięczne życie na wszystkich już warzywach i kaszach naprawił mój uszkodzony żołądek. Przez dwa lata dość mocno zmagałam się z uszkodzoną błoną śluzową żołądka, refluksem i krwawieniami w żołądku. Jednak od wczesnego lata 2017 całkowicie odrzuciłam tabletki (które tak naprawdę doprowadziły mnie do znaczącej utraty włosów) i absolutnie nie borykam się na ten moment z dolegliwościami. Jednak moja przyjaciółka, która choruje na hashimoto dostała zalecenie, aby nie rezygnować z tabletek i tak też zrobiła. Koniecznie i Ty przedyskutuj to z Twoim lekarzem!

 

Koniecznie napisz jeśli też zauważyłaś u siebie te efekty!

 

 

3 thoughts on “Efekty diety dr Dąbrowskiej

 1. Witam,
  U mnie dieta dąbrowskiej bardzo zredukowała objawy alergii, czyli kataru siennego i kaszlu, dlatego goraco polecam ja wszystkim alergikom. Fajnie tez ze oczyszcza z toksyn.
  pozdrawiam

 2. Niestety. U mnie oprócz spadku wagi dieta spowodowała same szkody. Włosy zaczęły wypadać mi garściami i do teraz jeszcze się z tym borykam, a minął już miesiąc od skończonej diety (na diecie byłam 3 tygodnie). Cera do tej pory idealną po trzech dniach zaczęła wyglądać jakbym przechodziła okres dojrzewania i dalej mi dokucza. Zaskórniki i wypryski wręcz nie atakują. Paznokcie zaczęły łamać się na potęgę, a skóra wyschła na wiór. Nie czułam żadnej euforii podczas tej diety tylko stały dyskomfort, a wręcz osłabienie spowodowane uczuciem samozjadania się organizmu. Alergia na nikiel się wręcz wzmogła, a dodatkowo pojawiła się na pyłki. Nigdy więcej tego dziadostwa!

 3. Niestety. U mnie oprócz spadku wagi dieta spowodowała same szkody. Włosy zaczęły wypadać mi garściami i do teraz jeszcze się z tym borykam, a minął już miesiąc od skończonej diety (na diecie byłam 3 tygodnie). Cera do tej pory idealną po trzech dniach zaczęła wyglądać jakbym przechodziła okres dojrzewania i dalej mi dokucza. Zaskórniki i wypryski wręcz nie atakują. Paznokcie zaczęły łamać się na potęgę, a skóra wyschła na wiór. Nie czułam żadnej euforii podczas tej diety tylko stały dyskomfort, a wręcz osłabienie spowodowane uczuciem samozjadania się organizmu. Alergia na nikiel się wręcz wzmogła, a dodatkowo pojawiła się na pyłki. Nigdy więcej tego dziadostwa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *